Fotowoltaika i Ładowanie Samochodów Elektrycznych

ładowanie samochodów elektrycznych fotowoltaika

Każdy, kto dziś przesiada się na samochód elektryczny, może przyczynić się  do ochrony naszego środowiska. Jeszcze lepiej gdyby ten elektryczny nabytek mógł być ładowany energią pochodzącą z prywatnego systemu fotowoltaicznego

Zalety własnej stacji ładowania samochodu elektrycznego:

☀ Oszczędność pieniędzy

Ładujesz swój samochód elektryczny, korzystając z ekonomicznej energii słonecznej pochodzącej z własnego systemu fotowoltaicznego. Dzięki temu oszczędzasz na rachunkach za prąd.

☀ Zwiększasz zużycie własne prądu

Wykorzystujesz większość własnej energii słonecznej dzięki czemu mniej prądu oddajesz do sieci.

☀ Zmniejszasz emisję CO2

Zasilasz swój samochód zieloną energią elektryczną bez emisji spalin, zmniejszasz swój ślad węglowy i przyczyniasz się do uzyskania lepszej jakości powietrza.

Energia słoneczna jest obecnie najtańszą formą energii elektrycznej. Dlatego też posiadanie samochodu elektrycznego jest bardzo opłacalne gdy posiadasz również własną instalację fotowoltaiczną. Twój samochód elektryczny będzie jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska. 

Ze względu na niższe koszty ładowania, w takim przypadku zakup samochodu elektrycznego zwraca się jeszcze szybciej. Nawiasem mówiąc, w dłuższej perspektywie samochody elektryczne pozwolą zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy w porównaniu z samochodami z silnikami spalinowymi. Wynika to m.in. z różnic w budowie samochodu, które sprawiają, że auto elektryczne wymaga mniej konserwacji.

Opłacalność systemu fotowoltaicznego i korzyści z niego płynące nie podlegają żadnym wątpliwościom. System fotowoltaiczny opłaca się przynajmniej dużej części społeczeństwa. Jednak inwestycja w system fotowoltaiczny zwróci się szybciej, jeśli będziesz miał możliwość zużycia jak największej ilości własnej energii elektrycznej. Szczególnie wysoki poziom zużycia własnego można osiągnąć, ładując samochód elektryczny energią z fotowoltaiki.

Dzięki naszym rozwiązaniom ładującym możesz zapewnić sobie automatyczne ładowanie samochodu elektrycznego, gdy w gospodarstwie domowym dostępna jest nadwyżka energii z fotowoltaiki. Oznacza to, że ładujesz swój samochód wyłącznie energią elektryczną, która w innym przypadku niewykorzystana trafiłaby do publicznej sieci energetycznej.

Ładowanie samochodów elektrycznych energią fotowoltaiczną

Najkorzystniejszym sposobem ładowania samochodu za pomocą paneli słonecznych na dachu jest podłączenie samochodu do prądu w ciągu dnia, kiedy świeci słońce. Jeśli ilość wytwarzanej energii słonecznej jest równa lub większa niż ilość ładująca samochód, nie będzie potrzebna energia elektryczna z sieci.

Jeśli jednak ilość wytworzonej energii słonecznej jest mniejsza niż ta wymagana do naładowania samochodu, do uzupełnienia niedoboru zostanie wykorzystana energia z sieci. Ten fakt należy mieć na uwadze, gdy chcesz naładować samochód w pochmurny dzień. Ilość generowanej energii z fotowoltaiki w dni pochmurne będzie mniejsza niż w dni słoneczne.

 

Skontaktuj się z nami jeśli jesteś zainteresowany instalacją własnej stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed